9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celebrację rozpoczęliśmy o godzinie 8.15 uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny. Po liturgii udaliśmy się do szkoły, dumnie reprezentując przygotowane przez nas flagi, kotyliony i proporczyki.

Na sali gimnastycznej odbył się apel przygotowany przez uczniów klas VIII i II. Wszyscy, z dumą odśpiewaliśmy a capella Mazurek Dąbrowskiego. Kluczowym momentem było utworzenie żywej biało – czerwonej flagi, co zostało uwiecznione na pamiątkowym zdjęciu. Po zakończeniu pierwszej części uroczystości uczniowie, w mniejszych grupach mieli okazję wziąć udział w quizach dotyczących wiedzy o Polsce, bądź posłuchać jak wyglądały pierwsze dni pamiętnego listopada 1918 roku. W tym czasie grupa uczniów przygotowywała pamiątkowy „mural” pod czujnym okiem Pani Łucji Styn.

„Mural” oraz przedstawienie grupy „Musicus” pod kierownictwem Pani Eleonory Bednarskiej mogliśmy obejrzeć po powrocie na salę gimnastyczną.

Uwieńczeniem tego uroczystego dnia było zdmuchnięcie przez naszą społeczność świeczek z babeczkowego tortu.

Zdjęcia z tego cudownego dnia dostępne są w galerii. Zachęcamy do ich obejrzenia.

 

PS

To nie był jednak koniec przygotowanych na ten dzień uroczystości, o czym więcej można przeczytać klikając w poniższy link:

http://zkpp1.edu.gdansk.pl/pl/art/wieczornica-patriotyczna-z-okazji-100-lecia-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci.5019.html