Tydzień od 28 września do 2 października minął pod znakiem tabliczki mnożenia. Klasa 4 powtarzała tabliczkę wykonując gazetkę „Miasteczko Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klasy piątej rozgrywali między sobą tabliczkowe mecze. Siódmoklasiści podzielili się z innymi sposobami na opanowanie tabliczki mnożenia i przypomnieli, dlaczego warto się jej uczyć.

W piątek, 2 października, klasy 6 i 7 spędziły lekcje matematyki na boisku szkolnym. Uczniowie brali udział w tabliczkowych zawodach. Każda z klas została podzielona na dwie grupy, które rywalizowały z sobą w tworzeniu naszyjnika z makaronu. Żeby zdobyć pojedyncze elementy przyszłego naszyjnika, uczestnicy musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Zawodnicy dzielnie walczyli dla swoich drużyn i wspaniale się bawili.

Wszyscy uczniowie klas 4 – 8 przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia - musieli odpowiedzieć na 40 pytań w określonym, dla każdego poziomu osobno, czasie. 19 osób odpowiedziało na pytania bezbłędnie i otrzymało certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.