W dniach 6-10 maja 2019 r. uczniowie klasy 4 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Tylicza k. Krynicy Zdrój.

Każdego dnia przygotowane były różne atrakcje tj. wyjazd na Jaworzynę Krynicką kolejką Gondolową, Górę Parkową, park linowy, na którym uczniowie mieli okazję wykazać się na wysokości, pokonać swoje bariery i przełamać strach.

Odwiedzili również zamek Stara Baśń w Grybowie, po którym zostali oprowadzeni przez kasztelanów. Mieli możliwość przymierzyć dawne stroje, dowiedzieć się wiele o historii tego miejsca i obyczajach, panujących na tego typu zamkach. Na zakończenie urządzono wyścigi konne, a uczniowie w drużynach spisali się na medal.

Kolejną atrakcją było zwiedzenie  Bartnika Sądeckiego, gdzie uczestnicy dowiedzieli się wszystkiego o życiu pszczół i produkcji miodu. Na warsztatach zaś samodzielnie wykonywali świeczki z wosku pszczelego, które dostali na pamiątkę.

Następnie klasa 4 odwiedziła Ciężkowice –skamieniałe miasto. Tutaj uczniowie zmierzyli się ze wspinaczką w góry, a po drodze zdobywali i wspinali się na głazy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zwiedzanie zakładu Muszynianki. Wszyscy byli pod wrażeniem skali tego obiektu. Jedną z ciekawostek dotyczącą tego miejsca przywiezioną przez uczniów jest fakt, że zakład produkuje ponad milion butelek dziennie. Mogli również zobaczyć drogę wody od źródełka, przez butelkę do zakrętki.

Oprócz tego grupa korzystała także z innych atrakcji, którymi były: zajęcia z trenerem piłki nożnej, tenisa ziemnego, gry planszowe, zabawy ruchowe, tańce, ognisko i śpiewy. Ostatniego dnia odbyły się jeszcze warsztaty z Panią Niteczką, na których każdy uszył sobie wymarzoną maskotkę.

Szczęśliwi, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do Gdańska, licząc że to nie ostatni tego typu wyjazd.