W ramach „Akcji zima” w naszej szkole było prowadzone zimowisko. W pierwszym tygodniu zajęć dzieci wyjeżdżały do Muzeum Morskiego na warsztaty „Zabawy zimowe” i do kina na film „Doktor Dolittle”. Ponadto odbywały się różne zajęcia: spacery do lasu, na plażę, na plac zabaw i do paśnika. Były też zajęcia komputerowe, plastyczne(z papieru dzieci wykonały bałwany i krajobraz zimowy), zajęcia czytelnicze, gry stolikowe, zajęcia według własnych zainteresowań czy zajęcia sportowe

      W drugim tygodniu dzieci odwiedziły Pocztę, zapoznając się z tajnikami pracy listonosza i pracowników administracji. Byli uczestnikami warsztatów „Zróbmy sobie zimę” w Muzeum Morskim w Gdańsku. Robiły ciekawe eksperymenty oraz miały możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwa łódź Eskimosów. Brały udział w zajęciach plastycznych: tworzyły laurki na Dzień Babci oraz wykonały piękny krajobraz zimowy, malowały też ptaki zimujące w Polsce.

      Ostatnim akcentem półkolonii był wyjazd do Manufaktury Cukierków w Gdańsku. Dzieci miały możliwość przypatrzeć się pracy cukierników, a nawet samodzielnie wykonały lizaki.